שאלות עבור הלוואה בערבות מדינה לעסקים

שאלה : מדוע הלוואה דרך קרן בערבות המדינה ולא דרך הבנק?

תשובה : מטרת הקרן לסיוע עבור עסקים קטנים ובינוניים היא לסייע לעסקים אשר מתקשים בגיוס אשראי בנקאי עקב מיצוי מסגרת האשראי או מחסור בביטחונות לקבלת הלוואה. הקרן בוחנת כל מקרה לגופו של עניין ומציעה שירותי סיוע במגוון רב של תחומי עיסוק.

 

שאלה : מהן היתרונות קבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה לעומת הבנק?

תשובה : הלוואה בערבות המדינה כוללת הליך אישור / דחייה מהיר ועד כ85% מהערבויות הדרושות, וכאמור שיעור הריבית עבור הלוואה בערבות מדינה נמוך מהממוצע במשק, יחד עם חמש שנות פריסה וגרייס עד חצי שנה עבור התשלום הראשון.

 

שאלה : האם ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר קבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה?

תשובה : 1. עסק אשר קיבל הלוואה מהקרן וכבר שילם ממחציתה יוכל להגיש בקשה נוספת בהתאם למסלול ההלוואה.
2. עסק שקיבל הלוואה על סך שלא עלה על 500,000₪ או פחות מ8% ממחזור המכירות השנתי יוכל גם הוא להגיש בקשה נוספת להלוואה בערבות מדינה לאחר חצי שנה מיום אישור ההלוואה הקיימת.

 

שאלה : האם ניתן למחזר הלוואה באמצעות הלוואה בערבות מדינה?

תשובה : מחזור הלוואה קיימת תתאפשר עד 50% מסכום ההלוואה המאושרת אך לא יהיה ניתן למחזר את האשראי באותו הבנק אשר אליו הופנתה הבקשה להלוואה בערבות המדינה.

 

שאלה : מהם הביטחונות הדרושים להלוואה של 100,000₪ (לדוגמה) ומהו היקף הערבות?

תשובה : עסק בהקמה זכאי לעד 85% ערבות מהמדינה ובתנאי שבעל העסק מציג כ 10% מהביטחונות הדרושים, עבור עסק קיים ומסלולים נוספים הזכאות הינה עד כ70% מול 25% מהביטחונות. למרות שכל בקשה נבחנת לגופו של עניין, ביטחון אישי מצד בעל העסק הינו דבר חובה אשר מהווה תנאי הכרחי לקבלת הלוואה בערבות מדינה ומימושה.

 

שאלה : מי מחויב לחתום על הערבות בגין ההלוואה?

תשובה : עבור עסק קטן / עסק בהקמה – כל אחד מבעלי העסק אשר מחזיק לפחות 5% מהון המניות, בסכום שלא יפחת ממלוא סכום ההלוואה וכן ע"פ שיקולם של הבנק המבצע וועדת הקרן. בנוסף, במידה והלווה הינו עוסק מורשה תהיה רשאית ועדת האשראי לדרוש את ערבות בת / בן הזוג של בעל העסק. עבור עסק בינוני - סכום ערבות הבעלים יעמוד על מכפלתו של שיעור ערבות הבעלים בסכום ההלוואה בהתאם לכמות הבעלים בעסק. שיעור הערבות של כל ערב לא יעלה על 100% מסכום ההלוואה.

 

שאלה : האם הקרן תומכת גם במיזמי סטארט-אפ?

תשובה : מכיוון שכל בקשה נבחנת לגופו של עניין, בעלי סטארט-אפ קיים / בהקמה יכולים להגיש בקשה וזאת בתנאי כי יכולת ההחזר תגיע מפעילותו של העסק ולא דרך גורמי מימון חיצוניים וייתכנו הצהרות ובדיקות נוספות. במידה ואתה מעוניין בפתרון מימון מהיר לסטארט-אפ שלך אנו ממליצים לך ליצור קשר עם יועץ הפיננסים שלנו לקבלת פתרונות נוספים אשר יכולים להתאים לך אפילו יותר.

 

שאלה : האם יזמי נדלן או חברות בתחום יזמות הבניה רשאים לקבל הלוואה בערבות מדינה?

תשובה : עסקים בתחום יזמות הבניה לא רשאים לקבל הלוואה בערבות המדינה. (החל מ 1/4/16)

 

שאלה : מהן העלויות הנלוות להגשת וקבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה?

תשובה : בנוסף לעלות הליווי הפיננסי, עלות הגשת הבקשה כוללת תשלום אגרה בסך 250₪ למשרד האוצר, ייתכן והבנקים ידרשו לגבות סכום של 150₪ עבור בדיקה אישית של העסק. למידע נוסף אודות עמלות ותשלומים מהקרן צור קשר עם יועץ הפיננסים שלנו - יועץ פיננסי

 

שאלות עבור הלוואה בערבות מדינה לעסקים


שאלה : מדוע הלוואה דרך הקרן ולא דרך הבנק?

תשובה : מטרת הקרן לסיוע עבור עסקים קטנים ובינוניים היא לסייע לעסקים אשר מתקשים בגיוס אשראי בנקאי עקב מיצוי מסגרת האשראי או מחסור בביטחונות לקבלת הלוואה. הקרן בוחנת כל מקרה לגופו של עניין ומציעה שירותי סיוע במגוון רב של תחומי עיסוק.

שאלה : מהן היתרונות קבלת הלוואה מהקרן לעומת הבנק?
תשובה : הלוואה בערבות מדינה כוללת הליך אישור / דחייה מהיר ועד כ85% מהערבויות הדרושות, וכאמור שיעור הריבית נמוך מהממוצע במשק יחד עם חמש שנות פריסה וגרייס עד חצי שנה עבור התשלום הראשון. 

שאלה : האם ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר קבלת הלוואה מהקרן?
תשובה : 1. עסק אשר קיבל הלוואה מהקרן וכבר שילם ממחציתה יוכל להגיש בקשה נוספת בהתאם למסלול ההלוואה. 2. עסק שקיבל הלוואה בערבות מדינה על סך שלא עלה על 500,000₪ או פחות מ8% ממחזור המכירות השנתי יוכל גם הוא להגיש בקשה נוספת להלוואה לאחר חצי שנה מיום אישור ההלוואה הקיימת.

שאלה : האם ניתן למחזר הלוואה באמצעות הלוואה בערבות מדינה?
תשובה : מחזור הלוואה קיימת תתאפשר עד 50% מסכום ההלוואה המאושרת אך לא יהיה ניתן למחזר את האשראי באותו הבנק אשר אליו הופנתה הבקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה.

שאלה: מהם הביטחונות הדרושים להלוואה של 100,000 ₪ (לדוגמה) ומהו היקף הערבות?
תשובה : עסק בהקמה זכאי לעד 85% ערבות מהמדינה ובתנאי שבעל העסק מציג כ 10% מהביטחונות הדרושים, עבור עסק קיים ומסלולים נוספים הזכאות הינה עד כ 70% מול 25% מהביטחונות. למרות שכל בקשה נבחנת לגופו של עניין, ביטחון אישי מצד בעל העסק הינו דבר חובה אשר מהווה תנאי הכרחי לקבלת הלוואה בערבות מדינה ומימושה.

שאלה : מי מחויב לחתום על הערבות בגין ההלוואה?
תשובה : עבור עסק קטן / עסק בהקמה – כל אחד מבעלי העסק אשר מחזיק לפחות 5% מהון המניות, בסכום שלא יפחת ממלוא סכום ההלוואה וכן ע"פ שיקולם של הבנק המבצע וועדת הקרן. בנוסף, במידה והלווה הינו עוסק מורשה תהיה רשאית ועדת האשראי לדרוש את ערבות בת/בן הזוג של בעל העסק. עבור עסק בינוני - סכום ערבות הבעלים יעמוד על מכפלתו של שיעור ערבות הבעלים בסכום ההלוואה בהתאם לכמות הבעלים בעסק. שיעור הערבות של כל ערב לא יעלה על 100% מסכום ההלוואה.

שאלה : האם הקרן תומכת גם במיזמי סטארט-אפ?
תשובה : מכיוון שכל בקשה נבחנת לגופו של עניין, בעלי סטארט-אפ קיים/ בהקמה יכולים להגיש בקשה וזאת בתנאי כי יכולת ההחזר תגיע מפעילותו של העסק ולא דרך גורמי מימון חיצוניים וייתכנו הצהרות ובדיקות נוספות. במידה ואתה מעוניין בפתרון מימון מהיר לסאטרט-אפ שלך אנו ממליצים לך ליצור קשר עם יועץ הפיננסים שלנו לקבלת פתרונות נוספים אשר יכולים להתאים לך אפילו יותר.

שאלה : האם יזמי נדלן או חברות בתחום יזמות הבניה רשאים לקבל הלוואה בערבות מדינה?
תשובה : עסקים בתחום יזמות הבניה לא רשאים לקבל הלוואה בערבות מדינה. (החל מ 1/4/16)

שאלה : מהן העלויות הנלוות להגשת וקבלת ההלוואה מהקרן?
תשובה : בנוסף לעלות הליווי הפיננסי, עלות הגשת הבקשה כוללת תשלום אגרה בסך 250 ₪ למשרד האוצר, ייתכן והבנקים ידרשו לגבות סכום של 150₪ עבור בדיקה אישית של העסק. למידע נוסף אודות עמלות ותשלומים מהקרן צור קשר עם יועץ הפיננסים שלנו - יועץ פיננסי